Welcome Back
Member Login
Username
Password
Keep Me Logged In
Login
Forgot Password?
Click Here
Main Menu
Little Egg Harbor Yacht Club
About
Sailing
Courts
Search Site
Member Login
Sailing
Announcements
Barclay Cup Team Race
Down Bay Invitational
2023 E-Scow Easterns Championship
Sailing Links
Calendar
Printable View
« Back
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2014
2015
2016
2017
2018
2019
2020
2021
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
Next »
Sun
7
/
28
Mon
7
/
29
Tue
7
/
30
Wed
7
/
31
Thu
8
/
1
Fri
8
/
2
Sat
8
/
3
E-Scow UpBay - TRYC
1st Round Tennis Tournament Matches Deadline
8:30 am
Tennis - Men: Courts 4-6
10:00 am
Pickleball - Court 3
11:30 am
Pickleball - Court 4
12:00 pm
Social Bocce
12:00 pm
Sunday Series: Lasers, C420's - Ch. Pts.
6:00 pm
Finals Deadline: Senior Men's Tennis Doubles
8:30 am
Tennis - Ladies Round Robin
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
10:00 am
Pickleball- Courts 3-4
8:15 pm
Book Club - Screening of "The Bookshop"
8:30 am
Pickleball- Courts 3-4
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
1:00 pm
Bridge: Commodores' Room
LBIYRA Interclub Races: BBYC
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
1:00 pm
Mah Jongg
Annual Opti Regatta: BBYC
E-Scow Eastern: Bay Head Yacht Club
10:00 am
Pickleball- Courts 3-4
5:15 pm
Sea L'Eggs
Annual Opti Regatta: BBYC
E-Scow Eastern: Bay Head Yacht Club
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
10:00 am
Pickleball- Courts 3-4
1:00 pm
Art Club: Molly Allison
6:00 pm
Benefit Happy Hour: Donate to your favorite local organization: Commodores' Room
E-Scow Eastern: Bay Head Yacht Club
8:30 am
Finals Senior Men's Doubles & Mixed Doubles
8:30 am
Tennis - Men: Courts 4-6
8:45 am
JYC Bagel, Donut and Coffee Breakfast Sales in the Gazebo
9:00 am
Junior Sailing Parent Update Mtg and Saturday Series Skippers Mtg
10:00 am
Pickleball - Court 3
11:30 am
Pickleball - Court 4
4:30 pm
Tennis & Pickleball Social: Commodore's Room (BYOB)
Sun
8
/
4
Mon
8
/
5
Tue
8
/
6
Wed
8
/
7
Thu
8
/
8
Fri
8
/
9
Sat
8
/
10
2nd Round Tennis Tournament Matches Singles/Doubles Deadline
8:30 am
Tennis - Men: Courts 4-6
10:00 am
Pickleball - Court 3
10:30 am
Mordecai Land Trustee & Auxillary Meeting - Centennial Room
11:30 am
Pickleball - Court 4
12:00 pm
Social Bocce
12:00 pm
Sunday Series: Lasers, C420's - Ch. Pts.
5:00 pm
Fish Fry: Front Dock (BYOB)
8:30 am
Tennis - Ladies Round Robin
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
10:00 am
Pickleball- Courts 3-4
6:00 pm
Cooking Club
No Fear Opti Regatta (Green Fleet only) - Surf City Yacht Club
8:30 am
Pickleball- Courts 3-4
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
1:00 pm
Bridge: Commodores' Room
LBIYRA Interclub Races: HBC
8:30 am
Pickleball- Courts 3-4
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
1:00 pm
Mah Jongg
Pem Drinker Team Racing Clinic
10:00 am
Pickleball- Courts 3-4
5:15 pm
Sea L'Eggs
Barclay Cup Team Racing
9:00 am
Exercise Class: Centennial Room
10:00 am
Pickleball- Courts 3-4
1:00 pm
Art Club: Centennial Room - 3rd Floor
5:00 pm
Junior Tennis Tournament: All Courts
6:00 pm
Happy Hour: Commodores' Room Sandpipers Race, Front Dock
6:00 pm
Junior Sailing Parents' Cocktail Party
Down Bay Invitational Regatta
No Junior Sailing Activities
8:30 am
Tennis - Men: Courts 4-6
10:00 am
Pickleball - Court 3
11:30 am
Pickleball - Court 4
1:00 pm
Junior Tennis Tournament: All Courts
6:30 pm
Down Bay Dinner Dance
Click on the
Date
to see full day's detail
Quick Jump:
April, 2025
March, 2025
February, 2025
January, 2025
December, 2024
November, 2024
October, 2024
September, 2024
August, 2024
July, 2024
June, 2024
May, 2024
April, 2024
March, 2024
February, 2024
January, 2024
December, 2023
November, 2023
October, 2023
September, 2023
August, 2023
July, 2023
June, 2023
May, 2023